Odchudzasz się i nie możesz zrzucić dodatkowych kilogramów? Podejmowaliście się już tysiąca różnych diet i ćwiczeń na siłowni, ale Wasza waga ani drgnęła? Być może nie możecie zrzucić nagromadzonego tłuszczyku z uwagi na towarzyszące Wam choroby przewlekłe. Warto pójść do lekarza, aby to sprawdzić!
Na pewno genetyczne uwarunkowania dotyczące wagi mają znaczenie w dziedzinie odchudzania. Jeśli Twoi rodzice albo ktokolwiek z rodziny ma nadwagę i jest to już stan chorobowy, niewykluczone, że i Ty zostałeś nim obdarzony. W takiej sytuacji warto odchudzać się przy użyciu skutecznych, wypróbowanych sposobów. Można zastosować w tym względzie suplementy diety ForeverSlim, które złożone są wyłącznie z naturalnych składników i nie wpływają w żaden sposób negatywnie na nasz organizm. Z ForeverSlim można schudnąć w racjonalnym tempie, bez obaw o wystąpienie efektu jojo.
Nie tylko względy dziedziczne nie pozwalają efektywnie się odchudzać. Także szereg chorób, również bardzo groźnych, może leżeć u podstaw naszych niepowodzeń z odchudzaniem się.
Choroby a odchudzanie
Pisaliśmy już na temat tarczycy, która jest jedną z chorób uniemożliwiających schudnięcie. Niestety, nie ona jedna może wywoływać takie skutki. Między innymi, przyczyną chronicznej nadwagi, której nijak nie można się pozbyć jest zespół metaboliczny X, który zwiększa ryzyko wystąpienia u pacjenta cukrzycy czy chorób układu krążenia. Zespół metaboliczny X wiąże się z otyłością. Jeśli nie jest leczony, za pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych, prowadzi do nadmiernego obwodu brzucha, nadciśnienia i podniesionego poziomu cholesterolu i trój glicerydów.
U kobiet problemy z odchudzaniem mogą być związane z występowaniem schorzeń kobiecych, takich jak zespół wielotorbielowatych jajników. Choroba spowodowana jest przez nadmierne stężenie w organizmie kobiety męskiego hormonu – testosteronu. Chorobie tej często towarzyszy właśnie otyłość.
Jeśli w organizmie występuje nadmierny poziom insuliny, wytwarzanej przez trzustkę, u pacjenta może dojść do hiperinsulinizmu. Wyższy poziom insuliny we krwi pacjenta jest nierozerwalnie związany z nadwagą. Nadmiar insuliny powoduje bowiem zaburzenia metaboliczne. Również i cukrzyca prowadzi do otyłości.
Nie tylko choroby natury fizycznej, ale również i psychicznej mogą leżeć u podstaw otyłości. Pogłębiająca się depresja, bezwiednie „leczona” nadmiernym spożyciem różnego rodzaju pokarmów, jest prostą drogą do otyłości. Osoba mająca problemy psychiczne może nie potrafić schudnąć i w ogóle znaleźć motywacji do odchudzania się.
Dodaj komentarz