Czy od diety można przytyć?

Osoby otyłe, z nadwagą, niezadowolone ze swojego ciała i wyglądu, często podejmują decyzję o drastycznej zmianie swojego dotychczasowego trybu żywienia. Słowem – przechodzą na dietę odchudzającą, która niestety nie zawsze przynosi spodziewane efekty. Po pierwszym okresie motywacji do odchudzania i rzeczywistej utracie kilku nadprogramowych kilogramów, szybko tracimy zapał i znów zaczynamy podjadać niezdrowe przekąski czy słodycze. W ten sposób niweczymy w krótkim czasie wszelkie pozytywne efekty odchudzania, jakie udało nam się przez ten czas wypracować. Wynika z tego, że na dietę odchudzającą powinni przejść tylko ci, którzy rzeczywiście są zdeterminowani do utrzymywania nowej diety przez dłuższy okres czasu, co najmniej kilku czy kilkunastu miesięcy. Paradoksalnie, stosując dietę odchudzającą czasem można przytyć, zamiast zrzucić zbędne kilogramy. Jak to jest w ogóle możliwe?

czerwone-jabłko_21097199Stałe efekty w odchudzaniu

Restrykcyjne diety odchudzające wymagają wielu wyrzeczeń w diecie. Jeśli dotychczas stosowaliśmy dosyć swobodny wybór jedzenia do codziennych posiłków, trudno nam przyjdzie zmienić cały jadłospis. Są jednak i tacy, którzy mają za cel schudnięcie np. w ciągu miesiąca 20 kg, ponieważ muszą dobrze prezentować się na daną okazję, np. na własny ślub. Takie restrykcyjne odchudzanie, za pomocą diety odchudzającej z niedoborem wielu składników odżywczych, może być niestety dosyć groźne dla organizmu człowieka. Do organizmu nie są dostarczane wówczas niezbędne składniki odżywcze, przez co spowalnia on swoje działanie, a wraz z nim dochodzi do zwolnienia tempa metabolizmu, przez co trudniej nam zrzucać zbędne kilogramy.

Poza tym, pełne wyrzeczeń diety są niemożliwe do zastosowania przez dłuższy okres czasu, a przynajmniej przez osoby ze skłonnością do tycia. Im większe ograniczenia taka osoba narzuci sobie w trakcie diety, tym większe prawdopodobieństwo tego, że przytyje po zakończeniu diety. Na tym polega efekt jojo.

Nawet w trakcie samej diety można przytyć, ponieważ organizm, którego metabolizm jest mocno ograniczony, zaczyna gromadzić materiały odżywcze, przygotowując się na domniemane fazy „głodu”. Dlatego też pomimo zmniejszonych porcji żywnościowych, można przytyć.

Skuteczne odchudzanie bez wyrzeczeń

Utrzymanie wagi po zakończeniu diety odchudzającej jest bardzo trudne, nawet trudniejsze niż etap samej diety odchudzającej. Dlatego też tak wiele osób odchudzających się musi walczyć z efektem jojo, nie osiągając przy tym dobrych rezultatów. Słaba wola człowieka powoduje, że po etapie restrykcyjnej diety, powraca do starych przyzwyczajeń żywieniowych.

Jeśli chcemy schudnąć bez efektu jojo i bez zbędnych wyrzeczeń, w racjonalnym tempie, powinniśmy sięgnąć po preparat ForeverSlim. Są to naturalne tabletki odchudzające, które powodują, że tracimy nawet do 12 kg w ciągu jednego miesiąca, bez stosowania specjalnych diet czy wycieńczających ćwiczeń fizycznych.