Czy warto stosować niskokaloryczną dietę?

Dieta 1000 kalorii jest jedną z najczęściej stosowanych diet odchudzających. Większość osób walczących z nadwagą sądzi, że zmniejszenie drastycznie ilości przyjmowanych kalorii wraz z kolejnymi posiłkami, pozwoli na efektywne schudnięcie. Tymczasem niskokaloryczna dieta niekoniecznie musi dać szybkie efekty w postaci utraty wagi. Dlaczego tak się dzieje?

odżywianie---tłuszczow-trans-panel_2451029Dieta nieskuteczna

Diety niskokaloryczne nie przybliżą nas do osiągnięcia wymarzonej, szczupłej sylwetki. Zdecydowana większość szybkich diet odchudzających, zwłaszcza tych stosowanych doraźnie, np. przed wyjazdem na wakacje, opiera się na formule niskokalorycznej. Zredukowanie do minimum liczby kalorii w codziennym programie żywienia nie jest jednak cudowną receptą na odchudzanie. Dzieje się tak dlatego, że organizm uzyskujący mniejszą ilość energii w postaci kalorii, obniża tempo przemiany materii, przez co wolniej możemy tracić zbędne kilogramy. Liczenie kalorii nic więc tak naprawdę nam nie da, ponieważ diety niskokaloryczne nie są skuteczne w odchudzaniu. Co ciekawe, diety tego typu mogą być nawet niebezpieczne dla zdrowia, z uwagi na zaburzanie równowagi pokarmowej w organizmie.

Organizm otrzymuje w toku stosowania takiej diety niedostateczną ilość składników odżywczych i minerałów, przez co występują w nim niedobory. Przedłużone stosowanie niskokalorycznych diet powoduje, że człowiek walczący z nadwagą może doprowadzić do własnej otyłości.

Zdrowa dieta

Sportowcy odżywiają się zdrowo, ale ich dieta zawiera nawet do 10 tys. kalorii dziennie. Ćwiczenia powodują, że zapotrzebowanie organizmu na energię jest o wiele wyższe, niż u przeciętnej osoby. Zdrowy człowiek powinien przyjmować minimum 2000 kcal dziennie. Jeśli organizm otrzymuje dobrze skomponowane składniki odżywcze, w odpowiednich ilościach, jego metabolizm wzrasta lub choćby utrzymuje się na odpowiednim poziomie. Niskokaloryczne diety tylko w pierwszym etapie ich stosowania przyniosą efekt w postaci utraty wagi, ale nie można ich stosować stale.

Efektywne odchudzanie

Odżywiając się całkowicie normalnie, można chudnąć szybko i efektywnie z zastosowaniem tabletek odchudzających ForeverSlim. Ich głównym zadaniem jest przyspieszenie tempa metabolizmu organizmu, dzięki czemu zaczyna on spalać podskórną tkankę tłuszczową, a osoba odchudzająca się traci na wadze i zaczyna kształtować swoją pożądaną sylwetkę. Suplementy diety ForeverSlim są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ zostały one wyprodukowane w oparciu o wyłącznie naturalne składniki.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa