Czym grozi zbyt restrykcyjna dieta?

Zajadasz się słodyczami? Masz słabość do pizzy lub hamburgerów? Niewątpliwie przydałaby ci się zdrowa dieta, która pomogłaby ci zrzucić zbędne kilogramy. Do tego warto by było, abyś zaczął uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną. Dzięki niej nagromadzona pod skórą tkanka tłuszczowa szybko zostanie zredukowana. Niestety, takie racjonalne podejście do odchudzania i kształtowania własnej sylwetki nie jest wspólne dla wszystkich osób otyłych. Jeśli mają oni sporą nadwagę, narzucają sobie bardzo restrykcyjne diety, aby w możliwie jak najkrótszym czasie zrzucić zbędne kilogramy.

Liczy się szybkość

10 kg w ciągu 5 dni!
30 kg w ciągu miesiąca!

Czy takie chudnięcie ma w ogóle sens? Wyniki zaprezentowane powyżej są niewątpliwie imponujące, aczkolwiek zbyt szybka utrata wagi nie jest najlepsza dla zdrowia. Zwykle osoby mające nadmiar kilogramów wybierają restrykcyjne diety, trwające na przykład tylko parę tygodni, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że nie wytrzymałyby dłużej na diecie. Jest to pierwszy, najważniejszy błąd w każdym odchudzaniu. Jeśli wiemy, że po zakończeniu restrykcyjnej diety powrócimy do dawnego trybu żywienia, nie warto jej w ogóle rozpoczynać. Niepotrzebnie będziemy katować się głodówkami i dietą niskokaloryczną, jeśli później będziemy żywić się w ten sam sposób jak przed dietą. Jest to najprostsza droga do efektu jo-jo.

Zbyt restrykcyjna dieta szkodliwa dla zdrowia

Innym problemem, z jakim mogą spotkać się osoby odchudzające się z zastosowaniem bardzo wymagających diet jest to, że mogą one prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Brak w diecie ważnych minerałów i mikroelementów będzie widoczny na pierwszy rzut oka. Można powiedzieć więc, że tego rodzaju diety są niekorzystne dla naszej urody.
Taka bezwzględna dieta prowadzi nie tylko do wymarzonej figury, którą być może osiągniemy, ale na bardzo krótki okres czasu, ale również do szkodliwych dla naszego zdrowia zmian. Może ona prowadzić między innymi do:
• Apatyczności,
• Stanów depresyjnych,
• Problemów sercem,
• Rozdrażnienia,
• Problemów ze strony układu pokarmowego i trawiennego,
• Bólów brzucha,
• Niskiego ciśnienia krwi,
• Problemów trawiennych,
• Zaburzeń układu naczyniowego,
• Bólów głowy.

W skrajnych przypadkach restrykcyjna dieta skutkuje obniżeniem poziomu hormonów, a to przyczynia się do bezpłodności.

Schudnij z ForeverSlim

Zamiast odmawiać sobie wszystkiego, zmień żywienie na zdrowsze i stosuj tabletki odchudzające ForeverSlim. Są one w pełni bezpieczne dla zdrowia, ponieważ w ich składzie znajdują się wyłącznie naturalne elementy. Schudnij szybko i bezpiecznie z ForeverSlim

  1. Some of them might be harmful or poison and can cause serious damage to yourself.
    Just get a piece of floss and tie it around the skin tag very, very tight.
    These cells produce melanin which produce the color of the skin, eyes and hair.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa