Kardynalne błędy w odchudzaniu

Odchudzanie jest procesem skomplikowanym, o czym wiedzą wszystkie osoby, które kiedykolwiek odchudzały się bezskutecznie. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się bardzo proste. Wystarczy mniej jeść, odrzucić niezdrowe przekąski czy fast foody i gotowe. Do tego odrobina ruchu i kilogramów zacznie ubywać na wadze. Pierwszy etap odchudzania może być motywujący, bowiem przy znacznej nadwadze najpierw zaczniemy tracić z naszego organizmu nagromadzoną, niepotrzebną wodę. Kiedy jednak przy zastosowaniu rygorystycznej diety i karkołomnych ćwiczeń będziemy chudnąć w wolniejszym tempie, szybko tracimy wiarę w to, że rzeczywiście możemy schudnąć. Wracając do starych przyzwyczajeń – siedzenia na kanapie i zajadania niezdrowych chipsów, kilogramy powrócą do nas jak bumerang. Tak właśnie objawia się efekt jojo. Co robimy źle? Jakie są kardynalne błędy w odchudzaniu?

no-koło-symbol-z-zakazu-znak-slash_21356402Konsekwencja nade wszystko

Bardzo ważne w odchudzaniu jest indywidualne podejście do niego każdej osoby. Odchudzanie nie może być uznawane za pewien etap. Jest to trwała zmiana przyzwyczajeń żywieniowych w naszym życiu. Nie można stosować diety odchudzającej tylko np. przez kilka tygodni, a później jak gdyby nigdy nic powrócić do stołowania się w restauracjach typu fast food, jedzenia litrowych lodów na kolację i zajadania słodkich batoników. W ten sposób szybko odrobimy stracone kilogramy. Efekt jojo jest wyłącznie winą odchudzających się osób. Jeśli byśmy nie popełniali tak kardynalnego błędu, jak brak konsekwencji w odchudzaniu, nie mielibyśmy na pewno do czynienia z żadnym efektem jojo.

Konsekwentnie musimy stosować zmieniony jadłospis, przez co najmniej kilka miesięcy. Wybierzmy więc taką dietę odchudzającą, którą można zmodyfikować pod kątem naszych indywidualnych potrzeb, ale bez ryzyka wystąpienia efektu jojo.

Odchudzanie powinno wiązać się ze zmianą całego stylu życia, a nie z okresowymi głodówkami, które przeplatają okresy niepohamowanego apetytu.

Brak ruchu

Kolejnym, poważnym błędem w odchudzaniu, jest brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Przy zdrowej diecie i stosowaniu jakiś ćwiczeń, można szybciej chudnąć i kształtować swoją pożądaną sylwetkę. Nie schudniemy skutecznie i trwale leżąc plackiem na kanapie i oglądając telewizję. To skłoni nas tylko do dokonywania kolejnych odstępstw od diety odchudzającej.

Odchudzanie z ForeverSlim

Z zastosowaniem ForeverSlim można chudnąć skutecznie, bez radykalnej zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Najlepiej zrezygnować jednak z hamburgerów i tłustych frytek, na rzecz większej ilości warzyw i owoców w diecie. Warto też zacząć uprawiać jakiś sport, aby chudnąć w zdrowym tempie. ForeverSlim jest suplementem diety, który pozwoli schudnąć bez efektu jojo – naturalnie i zdrowo.