Najbardziej wyniszczające diety odchudzające

Podejmując się odchudzania za pomocą diety odchudzającej mamy nadzieję na szybką utratę zbędnych kilogramów i zredukowanie tłuszczu. Diety odchudzające są jednak skonstruowane w taki sposób, że przy dłuższym ich stosowaniu w naszym organizmie mogą pojawić się wysokie niedobory ważnych składników odżywczych, przez co nasze tempo przemiany materii zdecydowanie obniża się i powoduje to, że proces chudnięcia zostaje zahamowany, albo postępuje on bardzo powoli. Powinniśmy bardzo skrupulatnie dobierać program żywienia, który będzie jak najlepiej dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, bowiem dzięki temu nasz organizm otrzymuje dokładnie taki zestaw witamin i składników odżywczych, jakich potrzebuje.

Wyniszczające diety

Wiele osób skłonnych jest do zastosowania najbardziej restrykcyjnych diet odchudzających tylko po to, aby schudnąć. Głodówki i jedzenie samej sałaty są na porządku dziennym w środowiskach, w których wygląd i świetna, szczupła figura liczy się najbardziej. Takie diety niestety bardzo mocno nadwyrężają naszą kondycję zdrowotną.

Najbardziej wyniszczającą dietą, która jednak zdobywa na całym świecie ogromną popularność, jest dieta kopenhaska. Dieta ta trwa niecałe dwa tygodnie, ale powoduje spustoszenie w organizmie osoby stosującej ją. Organizm nie otrzymuje potrzebnych składników, przez co powstają groźne dla zdrowi niedobory. Dieta kopenhaska jest jedną z najbardziej niedoborowych diet. Ma zbyt mało takich składników odżywczych jak białko, węglowodanów, witamin, tłuszczów i soli mineralnych. Dieta ta dostarcza niekiedy zaledwie 400 kcal dziennie organizmowi, podczas gdy zaleceniem dla diet odchudzających jest dostarczanie od 100 do 1400 kcal na dzień. Niska kaloryczność to niskie tempo przemiany materii, o czym osoby odchudzające się bardzo często zapominają.

Dieta kopenhaska ma pomóc zrzucić nawet do kilkudziesięciu kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Pamiętajmy, że racjonalnym tempem chudnięcia jest utrata do 2 kg na tydzień. Jeśli więc mielibyśmy tracić o 5 razy więcej masy ciała tygodniowo, byłoby to bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Co więcej, dieta ta z uwagi na szybką utratę wagi powoduje szybkie pojawienie się efektu jojo, wpływa na osłabienie organizmu, występowanie omdleń i problemów z koncentracją.

Chudnij naturalnie

Wiemy już, że nie warto jest katować się wyniszczającymi organizm dietami. Można chudnąć naturalnie, stosując tabletki ForeverSlim, które złożone są tylko z bezpiecznych dla zdrowia składników. Przyspieszają one metabolizm, ale hamują apetyt. Dzięki nim można skutecznie odchudzić się, bez obaw, że później wystąpi efekt jojo.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa