Niebezpieczne metody odchudzania się

Nadwaga jest problemem wielu osób na całym świecie, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wydaje się jednak, że to właśnie przedstawicielki płci pięknej częściej podejmują się walki z otyłością i chcą wrócić do dawnej, świetnej sylwetki, albo w ogóle ją uzyskać. Nie boją się podjąć wyzwania w odchudzaniu. Być może jest to tylko złudne wrażenie z racji tego, że mężczyźni czasem wstydzą się przyznać do odchudzania, uważając to za niemęskie.

czas-na-obiad_21080084Ryzykowne diety

W dążeniu do idealnej sylwetki wiele osób nie boi się postawić na szali swojego zdrowia, aby tylko móc się cieszyć zgrabną figurą. Dlatego też w mediach pojawiają się kolejne doniesienia o ryzykownych metodach odchudzania, które mogą zniszczyć nasze zdrowie, a w ostateczności doprowadzić nas nawet do śmierci. Szczupła sylwetka staje się obiektem obsesyjnego dążenia. Jakie metody odchudzania stosują w skrajnych przypadkach odchudzający się?

Częstą praktyką jest głodzenie się. Jeśli głodówka trwa 1-2 dni rzeczywiście może korzystnie wpłynąć na nasz organizm. Oczyści się on ze wszelkich toksyn i będzie można rozpocząć program racjonalnego żywienia, pomagający w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Najczęściej jednak głodówka nie wiąże się jedynie z kilkudniowym brakiem pożywienia, ale z dłuższą kuracją, w której przyjmowane są tylko niskokaloryczne produkty. Prowadzi to oczywiście do spadku masy ciała, ale osoba odchudzająca się musi wiedzieć, że nie zmniejsza się w ten sposób tkanki tłuszczowej, ale masę mięśniową. Na dodatek, po zakończeniu diety i rozpoczęciu normalnego programu żywienia, kilogramy utracone w trakcie głodówki szybko wracają. Niskokaloryczna dieta spowalnia w efekcie metabolizm, a to nie wpływa korzystnie na tempo spalania tłuszczu nagromadzonego w organizmie.

Wątpliwe tabletki odchudzające

Jeśli producent tabletek odchudzających gwarantuje nam, że zrzucimy nawet do 10 kg w ciągu jednego tygodnia, nie powinniśmy zażywać takich środków. Najprawdopodobniej tabletki te zbudowane są na bazie olbrzymich dawek kofeiny i środków odwadniających, wpływających negatywnie na nasz organizm. Spadek wagi jest pozorny, bowiem organizm traci wodę nagromadzoną w tkankach. Jeśli taka kuracja się przedłuża, może zagrażać zdrowiu pacjenta.

Lepiej wybierać naturalne suplementy diety, w których składzie znajdują się znane nam składniki. ForeverSlim będzie takim środkiem. Przede wszystkim, tabletki te na pewno nam nie zaszkodzą, a przyspieszą tempo przemiany materii. Będziemy dzięki nim tracić tłuszcz, a nie mięśnie. Przy odrobinie wysiłku, np. przy uprawianiu jakiegokolwiek sportu , nie tylko stracimy na wadze, ale ukształtujemy znakomitą sylwetkę.

  1. Na mnie głodówki nigdy nie działały zawsze po nich było gorzej,tak samo jak po różnych dietach.Najgorsza była chyba dieta kopenhaska.W pierwszych dniach schudłam i to dużo ale wiecznie byłam głodna ,rozdrażniona i ospała.Niestety efekt jo-jo nastąpił bardzo szybko.Co do Foreverslimu stosuje go od jakiegoś czasu waga spada a ja nie czuję się ani głodna ani ospała.

Comments are closed