Odchudzanie po rzuceniu palenia

Nałóg nikotynowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionym na całym świecie nałogów. Jeszcze w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia niewielu palaczy było w ogóle świadomych tego, jak szkodliwe jest palenie nie tylko dla zdrowia osoby palącej, ale dla osób przebywających w jej otoczeniu. Bierni palacze narażeni są bowiem na takie same schorzenia, jak osoby palące przysłowiowego „dymka”. Nie trzeba chyba mówić o tym, że trudno jest zerwać z nałogiem nikotynowym. Rzucanie papierosów jest często etapem, w którym dana osoba odczuwa ogromny stres, a wcale nie jest powiedziane, że zakończy się to sukcesem. Wszystko zależy od motywacji i silnej woli osoby rzucającej palenie. Bardzo często bywa i tak, że były palacz zastępuje używkę w postaci papierosów, na inną – na jedzenie. Papierosy ograniczają apetyt. Kiedy nie palimy ich, pojawia się on niekiedy ze zdwojoną siłą. Dlatego też po rzuceniu palenia możemy nagle znacznie przybrać na wadze. Jak odchudzać się po rzuceniu papierosów?
zakaz-palenia_21022198Odpowiednia dieta

Odreagowując stres nieustannie towarzyszący rzucającym palenie, byli palacze często sięgają po drobne przekąski. Apetyt bez papierosów jest większy, a zmysły węchu i smaku są bardziej wyczulone na zewnętrzne bodźce. Hamowany paleniem apetyt po rzuceniu papierosów wybucha z podwójną siłą, przez co szybko gromadzimy zbędną tkankę tłuszczową. Warto powiedzieć, że nikotyna zawarta w papierosach powoduje, że wspomożona jest przemiana materii, przez co palacz nieuprawiający żadnego sportu, może utrzymać szczupłą sylwetkę. Bez papierosów również będzie to możliwe, ale należy prowadzić w tym celu odpowiednią dietę.

Przede wszystkim, zaleca się picie dużych ilości niegazowanej wody mineralnej, która przyczyni się do wypłukania z organizmu wszelkich toksyn. Należy odstawić ponadto kawę, aby nie przyczyniać się do wypłukiwania mikroelementów z naszego ciała. Palenie związane jest z tym, że nasze ręce często są zajęte są papierosem. Po rzuceniu palenia papierosa zastępujemy chipsami, batonikami czy słonymi paluszkami. Warto odrzucić niezdrowe przekąski na rzecz surowych warzyw i owoców – pełnych witamin i zdrowych dla naszego organizmu.

ForeverSlim dla byłych palaczy

Jak zostało już powiedziane, nikotyna zawarta w papierosach powoduje, że zwiększa się tempo przemiany materii w organizmie. Ten sam efekt w zdrowy sposób można uzyskać dzięki tabletkom odchudzającym ForeverSlim. Jeśli połączy się kurację odchudzającą z ForeverSlim z odpowiednią dietą i na przykład bieganiem czy jazdą na rowerze, osiągniemy zadziwiająco dobre rezultaty w odchudzaniu po rzucaniu palenia. Tkanka tłuszczowa nagromadzona na etapie zrywania nałogiem zostanie utracona, a my będziemy mogli cieszyć się znakomitą sylwetką i dobrą kondycją zdrowotną, która będzie rosła sukcesywnie, jeśli nie wrócimy do palenia papierosów.

  1. Ja właśnie po tym jak zrzuciłem fajki przytyłem ładnych parę kilo.Nie palę już 7 lat a do dzisiaj nadwaga została.Chyba skuszę się na ten Foreverslim i zacznę go stosować a może uda mi się na nim schudnąć.I wtedy wreszcie żona przestanie gdakać że wyglądam jak wieloryb.

Comments are closed