Kilkunastolatki traktują swoje ciało bardzo restrykcyjnie, stosując przeróżne diety odchudzające. U młodych dziewcząt dążenie do idealnej sylwetki często przeradza się w choroby związane z łaknieniem i metabolizmem organizmu. Anoreksja i bulimia są prawdziwą plagą już wśród uczennic gimnazjum, a nawet podstawówek. Po drugiej stronie są nastolatki uwielbiające „śmieciowe jedzenie”, które najchętniej wszystkie obiady jadałyby w restauracjach z fast foodami. Ci młodzi ludzie nie rozumieją, że nadwaga, jakiej nabawiają się w czasach szkolnych, rzutuje na kondycję zdrowotną ich organizmu w przyszłości. Otyłość wśród coraz młodszych ludzi rujnuje zdrowie i prowadzi do poważnych schorzeń. Jak więc odchudzać nastolatki, ale tak, aby diety nie doprowadziły do skrajności w postaci bulimii czy anoreksji?
Pierwszym krokiem do odchudzania otyłych nastolatków będzie ukrócenie ich wizyt w restauracjach z fast foodami. Zwykle jest winą rodziców, że dzieci jedzą w takich miejscach. Jeśli mama nie ma czasu na ugotowanie normalnego obiadu, ponieważ w zasadzie nigdy nie ma jej w domu, dzieci radzą sobie w inny sposób z zapewnieniem posiłku obiadowego. Otrzymują od rodziców pieniądze, które wydają na frytki czy hamburgery, zamiast na domowe pierogi czy schabowego. Jedzenie fast foodów negatywnie wpływa na cały organizm, z czego nastolatek może nie zdawać sobie sprawy.
Wystarczy więc zapewnić dzieciom jedzenie w domu. Nie muszą to być wyłącznie sałatki i owoce, choć mają one wiele ważnych witamin i minerałów, które powinny znaleźć się w diecie młodej osoby. Nastolatek znajduje się w okresie wzrostu, dlatego też powinien jeść dużo białka i węglowodanów i nienasyconych tłuszczy, które mają wiele wartości odżywczych. Zdrowa dieta to pierwszy krok ku odchudzaniu u nastolatków.
Ruch
Należy zachęcić ponadto swoje dziecko do aktywności. Dzisiejsze nastolatki chętniej niż na podwórko, idą do komputera i rozmawiają na forach dyskusyjnych czy w serwisach społecznościowych. Wolą zagrać w grę zręcznościową, niż pobiegać na boisku za piłką. To od rodziców zależy, jaki model rozrywki wybierze dziecko. Być może warto byłoby zainteresować dziecko jakimś sportem – tenisem, jazdą na rowerze, czy piłką siatkową albo piłką nożna. Ruch to zdrowie i sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów.
Co zrobić, jeśli dieta nie pomaga?
Jeśli dziecko pomimo zastosowania zdrowej diety nie chudnie, a wciąż utrzymuje niepokojąco wysoką wagę, można zacząć kurację odchudzającą z tabletkami ForeverSlim. Nie trzeba martwić się o to, że nastolatek będzie zażywał tabletki odchudzające, bowiem w ich składzie znajdziemy wyłącznie naturalne składniki, które nie wpływają w sposób negatywny na organizm. Powodują one przyspieszenie naturalnego tempa metabolizmu, dzięki któremu szybciej można stracić dodatkowe kilogramy.