Czy można odchudzać się oczekując dziecka?

Ciąża jest szczególnym okresem w życiu każdej kobiety. Całe ciało zaczyna się zmienić, zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. Gospodarka hormonalna w ciele przyszłej mamy ulega całkowitemu przeobrażeniu. Trudno uwierzyć, jak wiele w ciągu tych krótkich stosunkowo 9 miesięcy może się dziać w kobiecym organizmie. Najbardziej zauważalną przez kobiety oczekujące dziecka zmianą jest tycie. Wraz z kolejnym tygodniem ciąży powiększa się brzuch przyszłej mamy. Spowodowane jest to wzrostem macicy kobiety. Rozrasta się ona, tworząc niezbędne miejsce dla dziecka, które rośnie w łonie matki. Ile może przytyć kobieta w ciąży?

ciąża-bliska_21372512Tycie w trakcie ciąży

To, że kobieta oczekująca dziecka przybiera na wadze jest rzeczą całkowicie naturalną, z tym, że niektóre ciężarne tyją mniej, a niektóre więcej. Optymalnie jest przybrać na wadze 9 kg w trakcie całej ciąży, czyli po 1 kg na miesiąc ciąży. Niestety, do tego „ideału” niektórym młodym matkom bardzo daleko. Nie ma znaczenia, czy przed ciążą byłyście filigranowe i szczupłe. W trakcie ciąży możecie przybrać nawet 25-30 kg. Taka waga jest zgubna zarówno dla matki, jak i dla jej nienarodzonego dziecka.

Zwiększa ona ryzyko pojawienia się wysokiego ciśnienia, cukrzycy, czy innych, groźnych chorób, które mogą zakończyć się nawet przedwczesnym urodzeniem dziecka. W trakcie ciąży wcale nie jest powiedziane, że trzeba jeść „za dwóch”, choć wiele pań oczekujących dziecka wyznaje właśnie taką zasadę. Położnicy i dietetycy modyfikują to powiedzenie mówiąc, że w trakcie ciąży należy jeść „dla” dwóch osób. Matka i dziecko powinni zdrowo się odżywiać, aby dostarczać do dwóch organizmów cenne składniki odżywcze, zapewniające stabilny wzrost dziecka.

Nadwaga w ciąży

Przytycie 25 kg w trakcie ciąży to prawdziwy horror dla wielu pań, który niestety ziszcza się w rzeczywistości. Jednakże na ogół położnicy zabraniają odchudzania w trakcie ciąży, ponieważ może to wpłynąć w sposób negatywny na stan zdrowia i rozwój dziecka. Lepiej z utratą nadmiaru kilogramów poczekać do porodu, a tymczasem zadbać o zdrowie odżywianie się, aby nie dopuścić do powiększenia nadwagi ciążowej.

ForeverSlim po porodzie

Tabletki odchudzające ForeverSlim są złożone wyłącznie z naturalnych składników, dlatego śmiało można się za ich pośrednictwem odchudzać po ciąży. Nie przenikają one do mleka młodej matki, więc można je zacząć stosować w kilka dni po urodzeniu dziecka. ForeverSlim pomoże młodej matce wrócić do formy sprzed urodzenia dziecka i pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

  1. Nie polecam odchudzania się w czasie ciąży, ale… ja musiałam, tyłam w takim tempie, że szok, lekarz mi kazał chudnąć. Sama zdecydowałam o wprowadzeniu foreverslim bo nie potrafiłam zrezygnować z jedzenia, ale najważniejsze, że się udało. W sumie w czasie ciąży przytyłam 13 kg, a w najgorszym momencie miałam ponad 25 kg więcej, przy 50 kg normalnej wagi!

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa