Czym jest dieta wolumetryczna?

W tym roku najmodniejszą dietą wśród światowych gwiazd, a co za tym idzie – sporej grupy światowego społeczeństwa, jest dieta wolumetryczna. W wielu rankingach z 2013 roku okrzyknięto ją dietą cud. Czy rzeczywiście jest tak cudowna, jak twierdzą niektórzy i czy przy jej zastosowaniu można schudnąć bez obaw o efekty jojo?

Woda źródłem życia i odchudzania

Bez wody człowiek nie mógłby żyć. Życie na naszej plancie opiera się o wodę. Potrzebują jej do życia organizmy żywe, bez względu na rodzaj czy gatunek. Woda więc staje się najważniejszym elementem diety wolumetrycznej. Twórczynią diety jest specjalistka do spraw żywienia Barbara Rolls. Podstawowym zaleceniem twórców diety wolumetrycznej jest spożywanie produktów zawierających jak największą ilość wody. Taka dieta ma pomóc schudnąć szybko i efektywnie. Dieta wolumetryczna nazywana jest również dietą objętościową, która nie zmniejsza ilości spożywanej żywności, ale polega na odpowiednim doborze produktów. Dzięki temu osoba odchudzająca się ma tracić kilogramy przy najbardziej komfortowej diecie, bez odczuwania dokuczliwego ssania w żołądku.

Co jeść?

W diecie wolumetrycznej zupełnie bez ograniczeń można spożywać niskokaloryczne warzywa i owoce, beztłuszczowe mleko, zupy ugotowane na bazie bulionu warzywnego czy jogurty. Do warzyw dopuszczonych w diecie wolumetrycznych zalicza się pomidory, sałatę, paprykę czy ogórki. Bez ograniczeń można jeść jabłka, cytrusy, maliny czy truskawki. Produkty dozwolone to pełnoziarniste pieczywo, chude mięso oraz warzywa i owoce o wyższej kaloryczności. W diecie wolumetrycznej powinno wykluczyć się spożywanie masła, przekąsek słonych i słodkich. Ograniczyć należy też sery nieodtłuszczone, białe pieczywo, mięso wieprzowe, mięso z kaczki i gęsi.

Jeśli jednak nie chcemy wprowadzać takiej specyficznej diety do naszego programu żywienia i nie możemy odmówić sobie zjedzenia ulubionej czekolady, być może lepszym sposobem na odchudzanie będzie zażywanie suplementów diety ForeverSlim.

Odchudzanie bez efektu jojo

Osoby odchudzające się z zastosowaniem tabletek ForeverSlim chwalą sobie racjonalne tempo odchudzania, ponieważ można stracić do 12 kg w ciągu miesiąca zażywania suplementów. ForeverSlim przyspiesza tempo przemiany materii, powodując, że chudniemy pomimo braku stosowania restrykcyjnej diety. Co więcej, przy odchudzaniu z ForeverSlim nie ma efektu jojo i nie trzeba obawiać się powrotu do swojej dawnej wagi, o ile nie zaczniemy spożywać w nadmiernych ilościach kalorycznych produktów.