Epidemia otyłości wśród najmłodszych

Już wśród małych dzieci zauważalne jest niepokojące zjawisko nadwagi, która w dłuższej perspektywie czasu może doprowadzić do otyłości. W wielu przypadkach winą rodziców jest, że dziecko ma zbyt dużo tłuszczu i waży więcej, niż jego rówieśnicy. Rodzice mylnie uważają, że apetyt dziecka jest bardzo dobrą oznaką. Owszem, jeśli dziecko spożywa zdrowe produkty, a nie wyłącznie słodycze, lody i chipsy. Takie żywienie może mieć wielce negatywne skutki. Dziecko szybko może zapaść na groźne choroby, chociażby na cukrzycę. Poza tym, już sama otyłość jest problemem, z którym trudno sobie poradzić. Złe nawyki żywieniowe nabyte we wczesnym dzieciństwie negatywnie oddziałują na dalsze, dorosłe życie człowieka.

nadwaga-i-dieta_21349596Nadwaga u dziecka

Generalnie, dziecko powinno mieścić się ze swoją wagą i wzrostem w tzw. siatce centylowej, pomiędzy 5 a 95 centylem. Najlepiej, aby waga dziecka oscylowała wokół 50-tego centyla, bowiem wówczas będzie ona odpowiednia dla dziecka w danym wieku. Jeśli jednak już od urodzenia waga dziecka rośnie regularnie, a znajduje się np. na 90-tym centylu, nie ma powodów do niepokoju. Widocznie dziecko jest duże i przybiera odpowiednio do swoich indywidualnych predyspozycji.
Kiedy jednak pomimo znacznego apetytu dziecka, rodzice podsuwają mu kolejne przekąski, jest to już sytuacja wielce niepokojąca, wymagająca interwencji dziecięcego dietetyka. Dziecko łatwo nabierze złych nawyków żywieniowych. Jest to współczesna plaga cywilizacyjna. Jedzenie w dużej mierze staje się dla najmłodszych rekompensatą codziennych, życiowych problemów. Brak miłości ze strony rodziców, czy poświęcanie dziecku zaledwie kilka minut w ciągu dnia, to prosta droga do nadmiernego jedzenia, które prowadzi do otyłości.

Trudności w odchudzaniu

Nastolatek, który już w okresie wczesnego dzieciństwa nabrał złych zwyczajów żywieniowych i odkąd pamięta jest po prostu gruby, nie dość, że będzie miał problemy z utratą nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, to będzie borykał się z poważnymi chorobami. Dla niego samego największym problemem może być brak akceptacji społecznej. Grube dzieci czy nastolatki są wytykane palcami w szkołach czy w grupach rówieśniczych.

Nawet jeśli młody człowiek będzie chciał się odchudzić, to będzie mu bardzo trudno przejść na dietę i zacząć się więcej ruszać. Rozwiązaniem jego problemów mogą być suplementy diety ForeverSlim, które pozwalają na utratę zbędnych kilogramów poprzez przyspieszenie naturalnego tempa metabolizmu.