Jak przyspieszyć swój metabolizm i schudnąć?

Osławiona „przemiana materii” jawi nam się jako czynnik, który w cudowny sposób pozwala utrzymywać znakomitą figurę. Posiadanie dobrej przemiany materii jest kluczem do tego, aby jeść to, na co mamy ochotę i nie walczyć z nadprogramowymi kilogramami. Tak naprawdę jednak przemiana materii nie jest niczym szczególnym i zachodzi w organizmie każdego człowieka. To od tempa owej przemiany zależy, jak szybko pokarmy przyjmowane na co dzień są trawione i wydalane z organizmu.

szczuplaPojęcie metabolizmu

Metabolizm jest właśnie określany mianem przemiany materii i jest to proces polegający na zachodzeniu w organizmie człowieka przemian biochemicznych i przemian energetycznych. Wszystkie procesy życiowe w naszym ciele mają swoją podstawę właśnie w przemianie materii. Gdyby nie metabolizm, człowiek nie mógłby normalnie funkcjonować. Całkowita przemiana materii składa się z podstawowej przemiany i ponadpodstawowej przemiany materii. Pierwsze pojęcie określa ilość energii, jaką my dostarczamy organizmowi w celu zagwarantowania prawidłowego działania narządów wewnętrznych w warunkach zupełnego spokoju, na czczo w optymalnym klimacie. Energia powstająca w podstawowej przemianie materii wykorzystywana jest do zapewnienia fizjologicznych czynności organizmu – oddychania, bicia serca itp.

Z kolei, ponadpodstawowa przemiana energii definiowana jest jako ilość energii potrzebna do wykonywania codziennych czynności.

Jak uzyskać większe tempo metabolizmu?

Im szybsze tempo metabolizmu, tym lepiej trawimy pokarmy. Jest ono uzależnione od wielu czynników, między innymi od:
• Wieku – wysokie tempo przemiany materii występuje u dzieci i młodzieży w czasie dorastania.
• Płci – mężczyźni mają szybsze tempo przemiany materii od kobiet,
• Uwarunkowań genetycznych,
• Temperatury ciała – im wyższa, tym szybsza przemiana materii,
• Klimatu – szybszy metabolizm mają mieszkańcy krajów północnych, o chłodniejszym klimacie,
• Aktywności fizycznej – intensywny wysiłek powoduje przyspieszenie tempa metabolizmu,
• Diety – posiłki białkowe przyspieszają metabolizm.

Możesz szybko i skutecznie przyspieszyć tempo przemiany materii i nie martwić się wizją otyłości w przyszłości, jeśli zastosujesz kurację tabletkami odchudzającymi ForeverSlim. Wpływają one na przyspieszenie metabolizmu, są wyprodukowane na bazie wyłącznie naturalnych składników, przez co są bezpieczne w zastosowaniu. W większości przypadków ich zastosowanie pozwala również schudnąć i uzyskać pożądaną sylwetkę, bez efektu jo-jo.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa