Jak szybko schudnąć po ciąży?

Oczekiwanie na narodziny dziecka wywołuje pozytywne emocje u młodych mam. Oczywiście, zabarwione są one obawą przed tym, czy dziecko będzie zdrowe i jak poradzą sobie z porodem. Niemniej jednak, po wzięciu dziecka w ramiona mamy zapominają o całym świecie i skupiają się na jak najlepszym wypełnieniu roli macierzyńskiej. Po okresie połogu, który zwykle trwa 6 tygodni od chwili porodu, młode mamy powinny zadbać nie tylko o swoje maleństwo, ale również o siebie.
Jest to najlepszy czas na rozpoczęcie starań o powrót do dawnej sylwetki. Dodatkowe kilogramy, których ciężarne nabrały w czasie ciąży, powinny szybko zniknąć, jeśli tylko dobierze się odpowiedni program odchudzania.

Karmienie najlepszą metodą na odchudzanie po ciąży

W czasie ciąży kobieta może przybrać na wadze nawet kilkadziesiąt kilogramów pomimo, że przed ciążą była szczupła i zdrowo się odżywiała. Taką nadwagę trudno zrzucić w kilka tygodni po porodzie. Na pewno ogromną pomocą w tym zakresie jest karmienie piersią. Młode matki, które karmią swoje dzieci naturalnie, szybciej wracają do dawnej sylwetki sprzed ciąży niż te, które karmią mlekiem modyfikowanym swoje pociechy. Pośrednio jest to spowodowane tym, że matka karmiąca zwykle musi stosować dietę, która nie zaszkodzi niemowlęciu. Nie może więc objadać się w czasie karmienia słodyczami, fast foodami, czy ciężkostrawnymi potrawami. Jest to korzystne w kontekście procesu odchudzania po ciąży.
Jednak nie wszystkie panie, które karmiły swoje pociechy piersią, uzyskają pożądaną sylwetkę po ciąży.

Ćwiczenia i zdrowe odżywianie

Dietetycy i zwolennicy zdrowego stylu życia powiedzą, że najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów po ciąży, będzie zmiana trybu odżywiania się na zdrowszy. Dobra dieta i regularne ćwiczenia fizyczne powinny skutecznie wspomóc proces odchudzania się po ciąży. Niestety, młodym mamom często brakuje czasu na sport i rekreację, a zdrowe żywienie to dla nich problem nie do przejścia.

Zdrowa droga na skróty

Ogromną pomocą i wsparciem przy odchudzaniu po ciąży będą tabletki ForeverSlim, które przyspieszają metabolizm i pozwalają zrzucić nawet do 12 kg w ciągu miesiąca. Młode mamy zażywające takie tabletki schudną, nawet bez stosowania diet pełnych wyrzeczeń, czy też bez wyczerpujących treningów fizycznych. Na dodatek, badania potwierdzają, że stosowanie ForeverSlim pozwala na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów, z minimalnym ryzykiem wystąpienia efektu Jo-jo.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa