Płatki śniadaniowe a odchudzanie

Wprowadzając zasady zdrowego żywienia do naszego domu zwykle mamy nadzieję na to, że uda nam się zgubić zbędne kilogramy. Dietetycy mówią przecież od lat, że najlepszym sposobem na odchudzanie się nie jest głodówka, czy zaprzestanie jedzenia jednego składnika odżywczego, np. węglowodanów, ale racjonalna dieta. W reklamach telewizyjnych czy prasowych i radiowych, proponuje nam się zastąpienie typowo polskich śniadań – kanapek z wędliną i serem, zdrowym posiłkiem złożonym z mleka lub jogurtu naturalnego oraz z płatków śniadaniowych. W sklepach istnieje szeroki wybór płatków – począwszy od zwyczajnych płatków kukurydzianych, poprzez płatki w kształcie ciasteczek, płatki zbożowe, czy płatki czekoladowe i oblane miodem. Czy z pomocą takich płatków rzeczywiście uda nam się schudnąć?

płatki-granola_21015008Płatki zdrowe, ale tuczące

Większość płatków śniadaniowych to rzeczywiście zdrowe pożywienie, które dostarcza naszemu organizmowi szeroki pakiet ważnych dla zdrowia składników odżywczych. Bardzo często dzieciom serwuje się na śniadanie właśnie płatki z mlekiem, które są zdaniem rodziców – zdrowe i smaczne. Wprowadzenie jednak do diety odchudzającej np. czekoladowych płatków na mleku, nie będzie oddziaływało dobroczynnie na naszą wagę i figurę. Takie płatki są bowiem zdrowe i smaczne, ale jednocześnie tuczące. Płatki śniadaniowe w wielu przypadkach mają duże ilości węglowodanów, które nie pomogą w schudnięciu, a wręcz przeciwnie, przyczynią się do nabycia dodatkowej oponki na brzuchu.

Wszystkie płatki kukurydziane mają po kilkaset kalorii w stu gramach. Są też bombą cukrową i zawierają duże ilości tłuszczów roślinnych, których w odchudzaniu trzeba się wystrzegać. Jeśli chcemy się odchudzać na bazie śniadań złożonych z płatków na mleku, powinniśmy zadbać o ich odpowiedni dobór. W schudnięciu niewątpliwie pomogą nam płatki owsiane, do których możemy dodać suszone owoce, orzechy, czy nasiona dyni i słonecznika. Zalewając tak przygotowane muesli mlekiem lub jogurtem naturalnym, otrzymamy zdrowe śniadanie, które wpłynie pozytywnie na nasz proces odchudzania się.

ForeverSlim zwiększy efekty odchudzania

Z takim śniadaniem i rezygnacją z niezdrowych przekąsek, możemy zacząć się odchudzać. Jeszcze bardziej zwiększymy dobre efekty w odchudzaniu, jeśli regularnie będziemy zażywać tabletki ForeverSlim. Są to naturalne suplementy diety, przyspieszające tempo przemiany materii w organizmie. Z ich pomocą będziemy chudnąć bardziej efektywnie. Tabletki ForeverSlim nie powodują powstania efektu jojo po zakończeniu etapu odchudzania się, przez co będziemy cieszyć się ze swojej idealnej figury przez bardzo długi czas.