Otyłość uznawana jest za chorobę cywilizacyjną naszych czasów. Coraz więcej osób młodych, żyjących w krajach rozwiniętych, chociażby w Stanach Zjednoczonych, walczy z otyłością. Nadwaga diagnozowana jest już nawet u dzieci, które mają wyrobione złe nawyki żywieniowe. Niestety, jest to wina rodziców, że zamiast podawać dziecku pełnowartościowe posiłki, złożone z warzyw i owoców oraz dobrej jakości wędlin i mięs, karmią je słodyczami czy fast foodami. Dziecko jest zadowolone, rodzic może szybko zapewnić mu coś do zjedzenia, ale cierpi na tym młody organizm. Nie otrzymuje on wartości odżywczych ważnych dla zdrowego wzrostu, ale tylko puste kalorie, które budują tkankę tłuszczową i powodują powstanie otyłości w dłuższej perspektywie czasu. Z czego jeszcze bierze się otyłość?
Otyłość niekoniecznie musi wynikać z nadmiernego obżarstwa danej osoby. Bywa, że ktoś jest bardzo gruby, ale obiektywnie rzecz ujmując wcale nie je zbyt dużo. Dlaczego więc walczy z dodatkowymi kilogramami? Być może jest do przypadłość dziedziczna, wynikająca z prowadzonego przez daną rodzinę stylu życia. Zbyt duże posiłki, spożywanie niezdrowych potraw oraz brak ruchu to skuteczna droga do otyłości.
Zwyczaje żywieniowe w rozwiniętych społeczeństwach wpływają na otyłość. W krajach anglosaskich, gdzie kultura kulinarna nie jest najlepszą, najmocniejszą stroną, jest wiele osób otyłych. Kiepska kuchnia tuczy, a problem otyłości zaczyna urastać do epidemii społecznej.
Zajadamy się dziś przetworzonymi produktami, z dużą zawartością fruktozy, która zdaniem wielu dietetyków prowadzi do powstania otyłości. Brak pełnowartościowych posiłków, jedzonych o stałych porach, przy stole, to znak naszych czasów, który również prowadzi do nadwagi. Świeże produkty rzadko goszczą w lodówkach osób, które mają problemy ze swoją wagą.
Dla niektórych jedzenie staje się ucieczką od problemów i traum. Jedzą, aby zapomnieć o swoich kłopotach – w pracy czy w życiu rodzinnym, co wpływa zgubnie na ich organizm. Psycholodzy zgodnie uznają, że jedzenie może być postrzegane jako taka sama używka co heroina, alkohol, czy papierosy. Jedzenie daje tylko chwilowe szczęście, które można przedłużyć spożywając kolejny posiłek czy przekąskę, nie myśląc o tym, co nie jest przyjemne.
Jak się odchudzać?
Otyłość leczy się w dzisiejszych czasach również z użyciem skalpela. Zakłada się opaski uciskowe na żołądek, czy bajpasy żołądka, aby zmniejszyć objętość tego organu i doprowadzić do chudnięcia danej osoby. Przed bajpasem najczęściej osoba otyła musi jednak sama zrzucić sporą ilość kilogramów. Może tego dokonać przy użyciu tabletek odchudzających ForeverSlim. Ich zastosowanie pozwala na zrzucenie nawet do 12 kg w ciągu jednego miesiąca. Warto spróbować zastosować taką kurację odchudzającą przed wybraniem się na operacyjne zmniejszenie żołądka. Być może dzięki ForeverSlim taka operacja nie będzie niezbędna.
Dodaj komentarz