Sól w diecie odchudzającej

Zdecydowana większość z nas pewnie wykluczyłaby ze swojej diety sól, ponieważ powszechnie uznawana jest ona za niezdrowy składnik naszych codziennych posiłków. Wielu lekarzy twierdzi, że lepiej zamiast soli przyprawiać potrawy przy użyciu naturalnych ziół. Sól jednak nie powinna być tak całkowicie wykluczona z naszego jadłospisu. Co prawda, jej nadmiar w diecie rzeczywiście jest szkodliwy, ale jednocześni niedobór również wpływa ujemnie na stan naszego zdrowia. Jaki jest związek pomiędzy spożywaniem soli a odchudzaniem?

sol_2161695Przekroczenie dziennej normy soli

Dorosły człowiek nie powinien spożywać dziennie więcej niż 2-3 gramy soli w swoich posiłkach. Jeśli norma ta jest przekraczana, a najczęściej mamy do czynienia właśnie z taką sytuacją, odbija się to negatywnie na naszym zdrowiu. Nadmiar soli w diecie powoduje, że człowiek staje się bardziej podatny na choroby związane z nadciśnieniem tętniczym i choroby układu krwionośnego. Ponadto, sól przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie i do puchnięcia całego ciała. Sprzyja uczuciu ociężałości. Jeśli mamy w diecie zbyt dużo soli, trudniej nam będzie na pewno schudną, ponieważ zaburzony zostaje metabolizm.

Zmniejsz spożycie soli i schudnij

Dzięki wykluczeniu z diety nadmiaru soli można przywrócić z czasem normalny metabolizm organizmu. Mniej soli oznacza również zwiększenie wydalania wody z organizmu i dzięki temu – szybką utratę zbędnych kilogramów. Jeśli jednak chcemy odchudzić się skutecznie i efektywnie, powinniśmy zadbać o suplementację diety o naturalne środki, które przyspieszą przemianę materii i pozwolą nam szybko schudnąć, bez narażania naszego zdrowia na jakikolwiek uszczerbek. Warto podkreślić, że sól nie sprzyja odchudzaniu, choć nie powinniśmy jej całkowicie wykluczać z diety. Niewielka jej ilość na pewno nam nie zaszkodzi.

Co zaś tyczy się odchudzania za pośrednictwem suplementów diety, szczególnie polecane są tu tabletki odchudzające ForeverSlim, dzięki którym można schudnąć 10-12 kg w ciągu jednego miesiąca stosowania. Bez potrzeby przechodzenia na bardzo restrykcyjną dietę czy spędzania długich godzin na siłowni czy w klubach fitness. ForeverSlim to preparat złożony wyłącznie z naturalnych składników. Pozwala na chudnięcie i na utrzymanie świetnej kondycji zdrowotnej w całym procesie utraty wagi. Nie prowadzi również do efektu jojo, który jest prawdziwą zmorą dla wszystkich odchudzających się osób.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa