Tradycyjne polskie śniadanie prowadzi do tycia

Najważniejszym posiłkiem w ciągu całego dnia powinno być rzecz jasna śniadanie. Taką opinię wyraża zdecydowana większość dietetyków i lekarzy. Zdrowe, ale jednocześnie jak najbardziej pożywne śniadanie, daje człowiekowi energię na cały dzień i pozwala z optymizmem podejść do czekających go wyzwań. Czy jednak śniadanie może przyczyniać się w sposób bezpośredni do odkładania tłuszczu pod skórą? Czy jedząc tradycyjne, polskie śniadania – tyjemy?

płytki-cartoon-delicius-food-śniadanie_279-13381Jak wygląda polskie śniadanie?

Zwyczajowo śniadanie w polskim domu, składa się obowiązkowo z pieczywa, najlepiej białego, masła lub margaryny, wędliny i herbaty. Słowem, większość Polaków na śniadanie szykuje sobie kanapki i popija je osłodzoną herbatą. Czy tak wygląda zdrowe śniadanie? Niekoniecznie. Tradycjonaliści na co dzień jedzący to samo na śniadanie, nie dodając do kanapek zdrowych warzyw i nie wypijając co najmniej jednej szklanki soku, mogą szybko przytyć. W dłużej perspektywie czasu może się nawet okazać, że bycie tradycjonalistą śniadaniowym w Polsce jest przyczyną naszej nadwagi.

Na drugim biegunie w opozycji do tradycjonalistów są osoby, które w ogóle nie jadają śniadań. Jest ich w Polsce kilkanaście procent, w różnych grupach wiekowych, a najwięcej wśród ludzi młodych. Zdrowe śniadanie – musli, płatki zbożowe, owoce, warzywa i soki oraz mleko, są pożądane w każdej kulturze, ale niewielu Polaków właśnie w ten sposób przygotowuje swoje śniadania.

Co tuczy?

Przede wszystkim, białe pieczywo, tłuste wędliny i sery czy margaryna. Jednocześnie, nawet pozornie zdrowe śniadania złożone z mleka i z płatków zbożowych, również mogą się okazać nienajlepsze dla naszej figury. Dietetycy ostrzegają, że wiele płatków śniadaniowych, jakie są obecnie dostępne na polskim rynku, zawiera więcej cukru niż tradycyjne słodycze. Mają w swoim składzie syntetyczne cukry, przez co w organizmie jest ich stanowczo zbyt dużo. To wszystko może powodować, że szybo tyjemy. Najlepiej więc jeść pełnoziarniste pieczywo produkty wysokobłonnikowe, nieprzetworzone, które zawierają wyłącznie naturalne składniki.

Jak się odchudzać?

Zdrowe, pożywne śniadanie ustrzeże nas przed podjadaniem w czasie całego dnia – słodyczy, przekąsek, czy fast foodów. Jeśli już walczymy z nadprogramowymi kilogramami, powinniśmy zacząć skuteczną dietę odchudzającą. Zdrowe śniadania w połączeniu z przyjmowaniem tabletek ForeverSlim mogą dać bardzo dobre rezultaty. Nie trzeba przy tym porzucać ulubionych lodów, czy zakazać sobie jedzenia od czasu do czasu pizzy. Tabletki ForeverSlim przyspieszą naturalny metabolizm ludzkiego organizmu, dzięki czemu będziemy chudnąć szybciej.

Dodaj komentarz

Nazwa *
E-mail *
Witryna internetowa